24UL1061STRORA500
Remington Industries
Producto No:
24UL1061STRORA500
Descripción:
#24 UL1061 300V WIRE ORA 500'
En stock : 50
Guía del usuario
Operating Temperature 80°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.010" (0.25mm)
Product Status Active
Wire Gauge 24 AWG
Ratings UL Style 1061
Series -
Length 500.0' (152.4m)
Voltage 300V
Jacket Color Orange
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.044" (1.12mm)