25-B600-06
NTE Electronics, Inc
Producto No:
25-B600-06
Descripción:
TERMINAL BLOCK BARRIER
Guía del usuario
Operating Temperature -
Number of Rows 2
Barrier Type 2 Wall (Dual)
Top Termination Screws
Voltage Rating 300V
Color Black
Current Rating (Amps) 25A
Terminal Screw Material -
Mounting Type Chassis, Panel
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Wire Gauge 12-22 AWG
Bottom Termination Closed
Series 25-B600
Terminal Screw Finish -
Mfr NTE Electronics, Inc
Pitch 0.433" (11.00mm)