NTE Electronics, Inc
Producto No:
25-E2300-12
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
TERM BLK EURO BAR 12 POLE
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$4.18
$4.18
5
$4.0945
$20.4725
10
$3.971
$39.71
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | - |
| Number of Rows | 2 |
| Barrier Type | Enclosed |
| Top Termination | Screws |
| Voltage Rating | 300V |
| Color | White |
| Current Rating (Amps) | 30A |
| Terminal Screw Material | - |
| Mounting Type | Chassis, Panel |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 10-22 AWG |
| Bottom Termination | Closed |
| Series | 25-E2300 |
| Terminal Screw Finish | - |
| Mfr | NTE Electronics, Inc |
| Pitch | 0.591" (15.00mm) |
| Features | - |
| Material - Insulation | - |
| Number of Circuits | 12 |
| Terminal Block Type | Eurostyle Terminal Strip |
| Package | Bag |
| Number of Wire Entries | 24 |