Hogar / Fixed Inductors / 252010CDMCDS-1R0MC
minImg
252010CDMCDS-1R0MC
Sumida America Components Inc.
Producto No:
252010CDMCDS-1R0MC
Descripción:
FIXED IND 1UH 3A 50 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 3.2A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 50mOhm
Inductance 1 µH