256DCN2R7Q
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
256DCN2R7Q
Descripción:
CAP 25F -10%, +30% 2.7V T/H
En stock : 775
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) 0.984" (25.00mm)
Tolerance -10%, +30%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 2.7 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 60°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 30mOhm
Series DCN
Package / Case Radial, Can
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 25 F