Hogar / Memory / 25LC040T/SN
minImg
25LC040T/SN
Microchip Technology
Producto No:
25LC040T/SN
Paquete:
8-SOIC
Descripción:
IC EEPROM 4KBIT SPI 2MHZ 8SOIC
Guía del usuario
DigiKey Programmable Verified
Clock Frequency 2 MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Memory Interface SPI
Memory Organization 512 x 8
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 8-SOIC
Series -
Write Cycle Time - Word, Page 5ms
Memory Size 4Kbit
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Technology EEPROM
Voltage - Supply 2.5V ~ 5.5V