Hogar / Memory / 25LC080BT-I/ST
minImg
25LC080BT-I/ST
Microchip Technology
Producto No:
25LC080BT-I/ST
Paquete:
8-TSSOP
Descripción:
IC EEPROM 8KBIT SPI 10MHZ 8TSSOP
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 10 MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Memory Interface SPI
Memory Organization 1K x 8
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 8-TSSOP
Series -
Write Cycle Time - Word, Page 5ms
Memory Size 8Kbit
Package / Case 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Technology EEPROM
Voltage - Supply 2.5V ~ 5.5V