Rubycon
Producto No:
25PX470MEFC8X11.5
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.418
$0.418
10
$0.29545
$2.9545
50
$0.22306
$11.153
100
$0.194275
$19.4275
500
$0.143944
$71.972
1000
$0.12235
$122.35
2500
$0.11515
$287.875
5000
$0.107948
$539.74
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.512" (13.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.138" (3.50mm) |
| Voltage - Rated | 25 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.315" Dia (8.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 440 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | PX |
| Package / Case | Radial, Can |
| Mfr | Rubycon |
| Capacitance | 470 µF |
| Package | Bulk |