25THV47M6.3X8
Rubycon
Producto No:
25THV47M6.3X8
Fabricante:
Rubycon
Descripción:
CAP ALUM 47UF 20% 25V SMD
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 100 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 700mOhm @ 100kHz
Ratings AEC-Q200
Series THV
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 200 mA @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 47 µF