262UR102B
CTS Electrocomponents
Producto No:
262UR102B
Descripción:
TRIMMER 1K OHM 0.15W PC PIN TOP
Guía del usuario
Termination Style PC Pins
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.370" x 0.394" Face (9.40mm x 10.00mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Obsolete
Resistance 1 kOhms
Series 262
Power (Watts) 0.15W