Hammond Manufacturing
Producto No:
266L14
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
PWR XFMR LAMINATED 28VA CHAS MT
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Center Tap | No |
| Termination Style | Wire Leads |
| Height - Seated (Max) | 58.67mm |
| Voltage - Primary | 117V, 234V |
| Voltage - Isolation | 2000Vrms |
| Secondary Winding(s) | Dual |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 93.73mm L x 50.80mm W |
| Product Status | Active |
| Current - Output (Max) | Parallel 4A, Series 2A |
| Weight | 1.7 lbs (771.1 g) |
| Primary Winding(s) | Dual |
| Series | 266 |
| Type | Laminated Core |
| Power - Max | 28VA |
| Mfr | Hammond Manufacturing |
| Package | Box |
| Voltage - Secondary (Full Load) | Parallel 7V, Series 14V |