26UL1007SLDYEL25
Remington Industries
Producto No:
26UL1007SLDYEL25
Descripción:
HOOK-UP SOLID 26AWG 300V YLW 25'
En stock : 100
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 105°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.016" (0.41mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Product Status Active
Wire Gauge 26 AWG
Ratings UL Style 1007
Series -
Length 25.00' (7.62m)
Voltage 300V
Mfr Remington Industries
Conductor Strand Solid
Conductor Material Copper, Tinned
Features Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Jacket Color Yellow
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.050" (1.27mm)