27AC0020
Essentra Components
Producto No:
27AC0020
Descripción:
ARROW RIVET, .120-.135 HOLE, .06
En stock : 48131
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Head Diameter 0.270" (6.86mm)
Color Natural
Rivet Length 0.330" (8.38mm)
Material Nylon
Product Status Active
Rivet Diameter -
Series MicroPlastics, AC
Type Mounting Button
Head Height 0.040" (1.02mm)
Grip Range 0.062" ~ 0.125" (1.58mm ~ 3.18mm)