Hogar / Rivets / 27AMR0940375
minImg
27AMR0940375
Essentra Components
Producto No:
27AMR0940375
Descripción:
MALE ADJUSTABLE RIVET, .070 - .2
En stock : 4949
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Head Diameter 0.354" (8.99mm)
Color Natural
Rivet Length 0.375" (9.53mm) 3/8"
Material Nylon
Product Status Active
Rivet Diameter 0.094" (2.39mm) 3/32"
Series MicroPlastics
Type Barbed Fastener
Head Height 0.062" (1.58mm)
Grip Range 0.070" ~ 0.290" (1.78mm ~ 7.37mm)