27ET124-G
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Producto No:
27ET124-G
Descripción:
SWITCH TOGGLE DPDT 4A 28V
Guía del usuario
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -65°C ~ 71°C
Bushing Thread 15/32-32
Ingress Protection Environment Sealed
Termination Style Wire Leads
Actuator Type Locking Lever
Panel Cutout Dimensions Circular - 12.40mm Dia
Current Rating (Amps) 4A (DC)
Circuit DPDT
Actuator Length 25.90mm
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series ET
Voltage Rating - DC 28 V