Hogar / Rivets / 27KY1870375
minImg
27KY1870375
Essentra Components
Producto No:
27KY1870375
Descripción:
NATURAL NYLON 6/6 KEY-HOLE RIVET
En stock : 19761
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Head Diameter 0.312" (7.92mm)
Color Natural
Rivet Length -
Material Nylon
Product Status Active
Rivet Diameter -
Series MicroPlastics, KY
Type Mounting Button
Head Height -
Grip Range 0.375" (9.53mm) 3/8"
Mfr Essentra Components
Features -
Hole Diameter 0.187" (4.75mm)