Hogar / Rivets / 27MRM125093B
minImg
27MRM125093B
Essentra Components
Producto No:
27MRM125093B
Descripción:
MALE MINI RIVET, .125 HOLE, .093
En stock : 1870
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Head Diameter 0.500" (12.70mm) 1/2"
Color Black
Rivet Length -
Material Nylon
Product Status Active
Rivet Diameter 0.125" (3.18mm) 1/8"
Series MicroPlastics
Type Barbed Fastener
Head Height 0.100" (2.54mm)
Grip Range 0.093" (2.36mm)
Mfr Essentra Components
Features Requires Mini-Cap
Hole Diameter 0.125" (3.18mm) 1/8"