Hogar / Rivets / 27QB375375N
minImg
27QB375375N
Essentra Components
Producto No:
27QB375375N
Descripción:
SNAP TOGETHER RATCHET RIVET, NAT
En stock : 5006
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Head Diameter 0.375" (9.53mm)
Color Natural
Rivet Length 0.343" (8.71mm)
Material Nylon
Product Status Active
Rivet Diameter -
Series MicroPlastics, QB
Type Barbed Fastener (2 Piece)
Head Height -
Grip Range 0.346" ~ 0.500" (8.79mm ~ 12.70mm)
Mfr Essentra Components
Features -
Hole Diameter 0.250" (6.35mm) 1/4"