Hogar / Rivets / 27SNC1870093
minImg
27SNC1870093
Essentra Components
Producto No:
27SNC1870093
Descripción:
SNAP CLIPS, .187 HOLE, .093 PANE
En stock : 1685
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Head Diameter 0.313" (7.94mm)
Color Natural
Rivet Length 0.375" (9.53mm) 3/8"
Material Acetal
Product Status Active
Rivet Diameter -
Series MicroPlastics
Type Mounting Button
Head Height 0.060" (1.52mm)
Grip Range 0.093" (2.36mm)
Mfr Essentra Components
Features -
Hole Diameter 0.187" (4.75mm) 3/16"