Hogar / Rivets / 27SR1180515
minImg
27SR1180515
Essentra Components
Producto No:
27SR1180515
Descripción:
SNAP RIVET, .123-.127 HOLE, .400
En stock : 2863
Guía del usuario
Head Diameter 0.253" (6.43mm)
Color Natural
Rivet Length 0.520" (13.21mm)
Material Nylon
Product Status Active
Rivet Diameter 0.118" (3.00mm)
Series MicroPlastics, SR
Type Snap Rivet
Head Height 0.068" (1.73mm)
Grip Range 0.400" ~ 0.440" (10.16mm ~ 11.18mm)