Hogar / Rivets / 27SR157350
minImg
27SR157350
Essentra Components
Producto No:
27SR157350
Descripción:
SNAP RIVET, .161-.165 HOLE, .256
En stock : 1691
Guía del usuario
Head Diameter 0.317" (8.05mm)
Color Natural
Rivet Length 0.350" (8.89mm)
Material Nylon
Product Status Active
Rivet Diameter 0.157" (3.99mm)
Series MicroPlastics, SR
Type Snap Rivet
Head Height 0.071" (1.80mm)
Grip Range 0.256" ~ 0.295" (6.50mm ~ 7.49mm)