Hogar / Rivets / 27XTS2812020
minImg
27XTS2812020
Essentra Components
Producto No:
27XTS2812020
Descripción:
FIR TREE RIVET, .281 HOLE, .810-
Guía del usuario
Head Diameter 0.593" (15.06mm)
Color Black
Rivet Length 1.935" (49.15mm)
Material Nylon
Product Status Active
Rivet Diameter -
Series MicroPlastics, XT
Type Barbed Fastener
Head Height 0.050" (1.27mm)
Grip Range 0.810" ~ 1.580" (20.57mm ~ 40.13mm)
Mfr Essentra Components
Features -
Hole Diameter 0.281" (7.14mm) 9/32"