TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
280075-2
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN QC TAB 10-12AWG 0.375 CRIMP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.6935
$0.6935
10
$0.608
$6.08
25
$0.55556
$13.889
50
$0.52269
$26.1345
100
$0.50103
$50.103
250
$0.457444
$114.361
500
$0.435651
$217.8255
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Width | 0.375" (9.53mm) |
| Tab Length | 0.843" (21.40mm) |
| Tab Thickness | 0.048" (1.22mm) |
| Color | - |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Gender | Male |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 10-12 AWG |
| Series | Fastin-Faston |
| Length - Overall | 1.472" (37.40mm) |
| Insulation Diameter | 0.134" ~ 0.201" (3.40mm ~ 5.10mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Brass |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 280075 |