TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
280223-2
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN QC RCPT 10-11AWG 0.375
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.703
$0.703
10
$0.6118
$6.118
25
$0.55936
$13.984
50
$0.52649
$26.3245
100
$0.50464
$50.464
250
$0.46075
$115.1875
500
$0.438824
$219.412
1000
$0.362026
$362.026
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Width | 0.375" (9.53mm) |
| Tab Length | 0.469" (11.90mm) |
| Tab Thickness | 0.047" (1.19mm) |
| Color | - |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 10-11 AWG |
| Series | Faston |
| Length - Overall | 1.071" (27.20mm) |
| Insulation Diameter | 0.154" ~ 0.201" (3.91mm ~ 5.10mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Brass |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 280223 |