TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
2834078-1
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
TERM BLOCK 2POS 45DEG 5MM PCB
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.589
$0.589
10
$0.57285
$5.7285
25
$0.57076
$14.269
50
$0.55138
$27.569
100
$0.46227
$46.227
250
$0.433428
$108.357
500
$0.409336
$204.668
1000
$0.358768
$358.768
5000
$0.313025
$1565.125
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Wire Termination | Screwless - Spring Cage, Tension Clamp |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Screw Thread | - |
| Contact Material - Plating | Brass - Tin Plated |
| Positions Per Level | 2 |
| Screw Material - Plating | - |
| Torque - Screw | - |
| Housing Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Color | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 14-28 AWG |
| Number of Levels | 1 |
| Series | - |
| Voltage | 300 V |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.197" (5.00mm) |
| Mating Orientation | 45° (135°) Angle with Board |
| Clamp Material - Plating | - |
| Features | Interlocking (Side) |
| Package | Bulk |
| Current | 16 A |
| Base Product Number | 2834078 |