TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
284094-6
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
TERM BLK 6POS TOP ENT 5.08MM PCB
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.9285
$1.9285
10
$1.72235
$17.2235
25
$1.7138
$42.845
50
$1.69632
$84.816
100
$1.556385
$155.6385
250
$1.547664
$386.916
500
$1.407767
$703.8835
1000
$1.25912
$1259.12
5000
$1.110474
$5552.37
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Wire Termination | Screw - Rising Cage Clamp |
| Operating Temperature | - |
| Screw Thread | M3 |
| Contact Material - Plating | Brass - Tin Plated |
| Positions Per Level | 6 |
| Screw Material - Plating | Brass - Nickel Plated |
| Torque - Screw | 0.68 Nm (6 Lb-In) |
| Housing Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Color | Green |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 16-30 AWG |
| Number of Levels | 1 |
| Series | Buchanan |
| Voltage | 300 V |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.200" (5.08mm) |
| Mating Orientation | Vertical with Board |
| Clamp Material - Plating | Brass - Nickel Plated |
| Features | Interlocking (Side) |
| Package | Bulk |
| Current | 13.5 A |
| Base Product Number | 284094 |