WAGO Corporation
Producto No:
286-807
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CM-D 7X 1N4007, LIGHT GRAY
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Mounting Type | Socketable |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Series | - |
| Package / Case | Module |
| Technology | Standard |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Anode |
| Mfr | WAGO Corporation |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 1000 V |
| Package | Box |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 1A |
| Operating Temperature - Junction | -25°C ~ 40°C |
| Base Product Number | 286-8 |