Phoenix Contact
Producto No:
2864215
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
PROC MTR 0-20MA/10VDC LED PNL MT
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -20°C ~ 65°C |
| Display Characters - Height | 0.560" (14.20mm) |
| Ingress Protection | IP65 - Dust Tight, Water Resistant |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Output Type | Relay (2) |
| Number of Characters Per Row | 5 |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 92.00mm x 45.00mm |
| Measuring Type | Process |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Weight | 0.733 lb (332.48 g) |
| Series | - |
| Type | Process Meter |
| Display Type | LED - Red Characters |
| Measuring Range | 0 ~ 20mA, ±10VDC |
| Voltage - Supply | 10 ~ 30VDC |
| Mfr | Phoenix Contact |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 28642 |