28UL1061STRORA1000
Remington Industries
Producto No:
28UL1061STRORA1000
Descripción:
#28 UL1061 300V WIRE ORA 1000'
En stock : 50
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 80°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.010" (0.25mm)
Product Status Active
Wire Gauge 28 AWG
Ratings UL Style 1061
Series -
Length 1000.0' (304.8m)
Voltage 300V
Mfr Remington Industries
Conductor Strand 7/36
Conductor Material Copper, Tinned
Features Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Jacket Color Orange
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.035" (0.89mm)