28UL1429STRGRA250
Remington Industries
Producto No:
28UL1429STRGRA250
Descripción:
#28 UL1429 150V WIRE GRA 250'
En stock : 20
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 80°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.010" (0.25mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (XLPVC), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 28 AWG
Ratings UL Style 1429
Series -
Length 250.0' (76.2m)
Voltage 150V
Mfr Remington Industries
Conductor Strand 7/36
Conductor Material Copper, Tinned
Features Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Jacket Color Gray
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.036" (0.91mm)