Phoenix Contact
Producto No:
2900347
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 6A 72V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
10
$95.2964
$952.964
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Switching Voltage | 250VAC, 250VDC - Max |
| Contact Rating (Current) | 6 A |
| Termination Style | Spring Terminal |
| Coil Current | 6 mA |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Coil Resistance | 12 kOhms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | - |
| Contact Form | DPDT (2 Form C) |
| Seal Rating | - |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | PLC-RPT |
| Operate Time | 5 ms |
| Mfr | Phoenix Contact |
| Contact Material | Silver Nickel (AgNi) |
| Coil Voltage | 72VDC |
| Must Operate Voltage | - |
| Release Time | 11 ms |
| Features | Diode, Lighted Indicator, Socket Included |
| Package | Bulk |
| Coil Type | Non Latching |