Phoenix Contact
Producto No:
2903278
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 24V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$26.847
$26.847
5
$25.0895
$125.4475
10
$23.0812
$230.812
50
$21.3256
$1066.28
100
$20.32202
$2032.202
250
$19.067526
$4766.8815
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 60°C |
| Switching Voltage | 440VAC, 250VDC - Max |
| Contact Rating (Current) | 10 A |
| Termination Style | Spring Terminal |
| Coil Current | 56 mA |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | - |
| Contact Form | 3PDT (3 Form C) |
| Seal Rating | - |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | RIF |
| Operate Time | 20 ms |
| Mfr | Phoenix Contact |
| Contact Material | Silver Nickel (AgNi) |
| Coil Voltage | 24VDC |
| Must Operate Voltage | - |
| Release Time | 20 ms |
| Features | Diode, Lighted Indicator, Socket Included |
| Package | Bulk |
| Coil Type | Non Latching |