Phoenix Contact
Producto No:
2908047
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 230V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Switching Voltage | 440VAC, 350VDC - Max |
| Contact Rating (Current) | 16 A |
| Termination Style | Plug In |
| Coil Current | 12 mA |
| Mounting Type | Socketable |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | - |
| Contact Form | SPST-NO (1 Form A) |
| Seal Rating | - |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | REL-PR1 |
| Operate Time | 25 ms |
| Mfr | Phoenix Contact |
| Contact Material | Silver Nickel (AgNi) |
| Coil Voltage | 230VAC |
| Must Operate Voltage | - |
| Release Time | 18 ms |
| Features | Magnetic Blowout |
| Package | Bulk |
| Coil Type | Non Latching |