2920L600/24SLER
Littelfuse Inc.
Producto No:
2920L600/24SLER
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
PTC RESET FUSE 6.0A 24V 2920
En stock : 3180
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 24V
Current - Hold (Ih) (Max) 6 A
Height - Seated (Max) -
Approval Agency cURus, TUV
Current - Max 50 A
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.290" L x 0.202" W (7.36mm x 5.12mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 12 mOhms
Series POLY-FUSE®, LoRho
Type Polymeric
Package / Case 2920 (7351 Metric), Concave
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)
Resistance - Initial (Ri) (Min) 1 mOhms
Mfr Littelfuse Inc.
Current - Trip (It) 12 A