TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
293672-3
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
NECTOR M SKT CONN PCB 6P CODE C
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$3.686
$3.686
10
$3.28225
$32.8225
25
$3.26534
$81.6335
50
$3.23209
$161.6045
100
$2.91384
$291.384
250
$2.89712
$724.28
500
$2.679399
$1339.6995
1000
$2.394712
$2394.712
2500
$2.210508
$5526.27
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Positions | 6 |
| Ingress Protection | IP20 |
| Mating Cycles | - |
| Housing Material | Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled |
| Voltage Rating | 400V |
| Current Rating (Amps) | 20A |
| Contact Finish | - |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Fastening Type | - |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | - |
| Series | Nector M |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | - |
| Housing Color | Natural |
| Contact Material | - |
| Connector Type | Plug, Female Sockets |
| Style | Board to Cable/Wire |
| Features | Keyed |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 293672 |