Phoenix Contact
Producto No:
2959531
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
INTERFACE MOD HDR 34POS 12-24AWG
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -10°C ~ 50°C |
| Voltage - Rated | 60VDC |
| Product Status | Obsolete |
| Wire Gauge | 12-24 AWG |
| Control Side Cable Retainer | Latches |
| Series | VARIOFACE SLIM-LINE UM |
| Current Rating (Per Contact) | 1 A |
| Length | 1.772" (45.00mm) |
| Mfr | Phoenix Contact |
| Features | - |
| Process Side Connection | Terminal Blocks - Screw Connection |
| Package | Bulk |
| Positions / Poles | 34 |
| Control Side Connection | Rectangular, Male |
| Width | 5.787" (146.99mm) |