Phoenix Contact
Producto No:
2962625
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
INTERFACE MOD HDR 60POS 16-26AWG
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -20°C ~ 50°C |
| Voltage - Rated | 25VAC, 60VDC |
| Product Status | Obsolete |
| Wire Gauge | 16-26 AWG |
| Control Side Cable Retainer | Latches |
| Series | VARIOFACE, UM |
| Current Rating (Per Contact) | 1 A |
| Length | 6.929" (176.00mm) |
| Mfr | Phoenix Contact |
| Features | - |
| Process Side Connection | Terminal Blocks - Screw Connection |
| Positions / Poles | 60 |
| Control Side Connection | Rectangular, Male |
| Width | 1.772" (45.00mm) |