Phoenix Contact
Producto No:
2981677
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
RELAY SAFETY 5PST 6A 24V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$296.0105
$296.0105
10
$272.3289
$2723.289
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -20°C ~ 55°C |
| Coil Power | - |
| Switching Voltage | 250VAC, 250VDC - Max |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Contact Rating (Current) | 6 A |
| Coil Current | 42 mA |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Must Release Voltage | - |
| Product Status | Active |
| Contact Form | 5PST-4NO/1NC (4 Form A, 1 Form B) |
| Series | PSR |
| Operate Time | 10 ms |
| Contact Material | Silver Tin Oxide (AgSnO) |
| Mfr | Phoenix Contact |
| Coil Voltage | 24VDC |
| Release Time | 10 ms |
| Must Operate Voltage | - |
| Features | Lighted Indicator |
| Package | Bulk |