Phoenix Contact
Producto No:
2986588
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
RELAY SAFETY DPST 5A 24V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$195.8045
$195.8045
10
$180.1409
$1801.409
50
$166.43411
$8321.7055
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -20°C ~ 55°C |
| Coil Power | - |
| Switching Voltage | 250VAC, 250VDC - Max |
| Termination Style | Spring Terminal |
| Contact Rating (Current) | 5 A |
| Coil Current | 55 mA |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Must Release Voltage | - |
| Product Status | Active |
| Contact Form | DPST-NO (2 Form A) |
| Series | PSR |
| Operate Time | 50 ms |
| Contact Material | Silver Copper Nickel (AgCuNi) |
| Mfr | Phoenix Contact |
| Coil Voltage | 24VDC |
| Release Time | 50 ms |
| Must Operate Voltage | - |
| Features | - |
| Package | Bulk |