298W107X0010A2D
Vishay Sprague
Producto No:
298W107X0010A2D
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP TANT 100UF 20% 10V 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series MICROTAN®, 298W
Type Molded
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 100 µF