Power Integrations
Producto No:
2SD315AI-33
Fabricante:
Paquete:
Module
Lote:
-
Descripción:
IC GATE DRVR HALF-BRIDGE MODULE
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Input Type | - |
| Driven Configuration | Half-Bridge |
| Rise / Fall Time (Typ) | - |
| Number of Drivers | 2 |
| Gate Type | IGBT, N-Channel, P-Channel MOSFET |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | Module |
| Current - Peak Output (Source, Sink) | 18A, 18A |
| Series | SCALE™-1 |
| Package / Case | Module |
| Voltage - Supply | 15V |
| Mfr | Power Integrations |
| Channel Type | - |
| Package | Bulk |
| Logic Voltage - VIL, VIH | - |
| Base Product Number | 2SD315 |