SCHURTER Inc.
Producto No:
3-100-989
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
SWITCH PUSHBUTTON DPST 16A 250V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$21.3085
$21.3085
50
$16.7314
$836.57
100
$15.15858
$1515.858
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Ingress Protection | IP64 - Dust Tight, Water Resistant |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Actuator Type | Round, Button |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 19.10mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 16A (AC/DC) |
| Circuit | DPST |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Mechanical Life | 100,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | MSM LA |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Type | Anti-Vandal |
| Switch Function | Off-On |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Electrical Life | 20,000 Cycles |
| Mfr | SCHURTER Inc. |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | Silver |
| Base Product Number | 3-100 |