300WA025
NTE Electronics, Inc
Producto No:
300WA025
Descripción:
ADJ PWR RES 25 OHM 300W CHAS MT
En stock : 10
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Resistance 25 Ohms
Series -
Power (Watts) 300 W
Package / Case Radial, 3 Lead, Tubular
Length 8.500" (215.90mm)
Mfr NTE Electronics, Inc
Tolerance ±10%
Termination Solder Lug
Package Bag
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Diameter 1.130" OD, 0.750" ID (28.70mm x 19.05mm)