3090R-472F
API Delevan Inc.
Producto No:
3090R-472F
Descripción:
FIXED IND 4.7UH 160MA 3 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 24 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.050" (1.27mm)
Tolerance ±1%
Current Rating (Amps) 160 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3Ohm Max
Inductance 4.7 µH
Series 3090R
Type -
Package / Case 2-SMD
Frequency - Self Resonant 55MHz