30KP132A
MDE Semiconductor Inc
Producto No:
30KP132A
Paquete:
P600
Descripción:
TVS DIODE UP 132VRWM 213.0VC
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 142.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 147.4V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 30000W (30kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series 30KP
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 213V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 132V