30KP300A
Solid State Inc.
Producto No:
30KP300A
Fabricante:
Solid State Inc.
Paquete:
DO-204AP
Descripción:
30KW TVS UNIDIRECTIONAL
Guía del usuario
Operating Temperature -
Current - Peak Pulse (10/1000µs) -
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) -
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 30000W (30kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-204AP
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp -
Package / Case DO-204AP, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 300V