30KP75CA
Solid State Inc.
Producto No:
30KP75CA
Fabricante:
Solid State Inc.
Paquete:
Axial
Descripción:
30KW TVS BIDIRECTIONAL
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 246A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 83.3V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 30000W (30kW)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 122V
Package / Case Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 75V