30KPA58C
Littelfuse Inc.
Producto No:
30KPA58C
Descripción:
TVS DIODE 58VWM 97.02VC P600
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 327.9A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 61.24V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 30000W (30kW)
Product Status Obsolete
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 97.02V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58V