30KPA58CA-B
Littelfuse Inc.
Producto No:
30KPA58CA-B
Descripción:
TVS DIODE 58VWM 92.4VC P600
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 327.9A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 64.8V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 30000W (30kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 92.4V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58V