30PTFESTRBLU1000
Remington Industries
Producto No:
30PTFESTRBLU1000
Descripción:
HOOK-UP STRND 30AWG BLUE 1000'
En stock : 50
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 200°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness -
Jacket (Insulation) Material Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Product Status Active
Wire Gauge 30 AWG
Ratings -
Series -
Length 1000.0' (304.8m)
Voltage 600V
Mfr Remington Industries
Conductor Strand 7/38
Conductor Material Copper, Silver Coated
Features Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Jacket Color Blue
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.032" (0.81mm)